Zalety i wady rozwiązania WEB API – dlaczego nie aplikacja natywna?

Wartą rozważenia kwestią są odmienne cechy, które można wskazać między powszechnie stosowanymi rozwiązaniami, jakimi są aplikacje webowe i natywne. Zachęcamy więc do przeczytania wpisu na temat różnic i przewag w tym zakresie.

Informacje o sposobie działania

Istotny jest fakt, iż pierwszy rodzaj, czyli responsywne strony www, uruchamiany jest poziomu przeglądarki. Ich interfejs jest bardziej zaawansowany niż zwykłych stron internetowych. Aplikacje natywne z kolei są tworzone indywidualnie na potrzeby każdej platformy mobilnej. Z tego względu różne systemy operacyjne, takie jak iOS i Android, wymagają napisania ich w odmiennych językach programowania. Są instalowane na wybranych urządzeniach mobilnych i korzystają z ich zasobów.

Rozwiązania webowe a natywne

Obydwa warianty mają swoje wady i zalety. Różnią się między sobą pod wieloma względami, co przekłada się na wyższość jednego rodzaju aplikacji nad drugim.

W przypadku rozwiązań webowych zaletą jest łatwy dostęp – wystarczy strona internetowa i połączenie z Internetem. Nie ma również konieczności ich aktualizowania, co wiązałoby się np. z pobieraniem rozszerzeń lub instalowaniem dodatków. Ponadto gromadzone w ten sposób dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach, więc w przypadku awarii urządzenia nie ma obawy o ich utratę.

Różnice pomiędzy aplikacjami

W przypadku rozwiązań natywnych konieczne jest ich instalowanie na urządzeniu mobilnym (po uprzednim pobraniu, które może być płatne), a następnie okresowe aktualizowanie, co może zajmować miejsce w pamięci sprzętu. W wielu przypadkach gromadzone dane przechowywane są wyłącznie w urządzeniu, więc jego awaria lub utrata wiąże się z ich przepadnięciem. Są jednak bardziej przystępne w obsłudze niż rozwiązania webowe, a wykrywanie w nich błędów jest prostsze. Ograniczeniem jest możliwość korzystania z nich wyłącznie z dedykowanego urządzenia. 

W ostatecznym rozrachunku można więc zauważyć wyższość aplikacji webowych nad natywnymi. Posiadają one bowiem liczne zalety, które w dużej mierze równoważą wady i przekładają się na ich korzyść.

Udostępnij

Masz pytania? Napisz do nas:

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Umożliwia podgląd poszczególnych zleceń lub całego projektu w czasie rzeczywistym. Dostęp do wprowadzanych danych pozwala na błyskawiczną reakcję w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Pozwala na tworzenie raportów z wykonanych wizyt w formacie PDF w dowolnym momencie. Integracja z Microsoft Power BI umożliwia zaawansowaną analizę danych w czasie rzeczywistym.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

To trzy moduły Sales Acceleration, Sales Automation i Sales Excellence, które odpowiadają za wsparcie projektów sprzedażowych takich jak trade marketing czy outsourcing PH.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Minimalizuje ryzyko związane z niepoprawnym raportowaniem. Wykorzystuje funkcję geolokalizacji i ustala położenie na podstawie logowania do systemu, jeszcze przed rozpoczęciem wizyty serwisanta.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

System automatycznych powiadomień i alertów SMS lub e-mail z realizowanych wizyt. Bądź na bieżąco ze wszystkimi użytkownikami aplikacji.

DataSense Platform

Zarządzaj swoim biznesem w trybie live

dzięki DataSense Platform

Poznaj potencjał naszej aplikacji! Odkryj wszystkie funkcjonalności DataSense Platform i zarządzaj globalnie projektami zakupowymi. Wykorzystaj innowacyjne technologie w codziennej pracy, by osiągać jeszcze lepsze wyniki.

© 2021 DataSense.pl